Fudbal

Rezultati utakmica baraža za svjetsko prvenstvo 2018 u Rusiji:
Hrvatska 4:1 Grčka
Sjeverna Irska 0:1 Švicarska

Hrvatska je deklasirala Grčku i rastavila ih je na proste faktore pobjedom na domaćem terenu 4:1 i tako opravdale ulogu favorita u ovoj utakmici.
Strijelci za Hrvatsku su bili Modrić 13 (penal),19 Kalinić,33 Perišić i 49 Kramarić.Utješni gol za Grčku je dao Sokratis 30 minut.

Druga utakmica između Sjeverne Irske i Švicarske nije bila golgeterska ali su Švicarci važnom pobjedom u gostima na korak do plasmana na mundijal.Strijelac je bio Rodrigez iz penala u 53 minuti.

Košarka

Euroliga 6 kolo:
CSKA Moskva 94:67 Valencia
Maccabi Tel Aviv 90:83 Real Madrid
Olimpia Milano 62:94 Žalgiris
Barcelona 85:89 Anadola Efes

CSKA Moskva je pobjedila Valenciju ubjedljivo 94:67 iako tako nije bilo lako u prvom poluvremenu kad je rezultat glasio 43:38.Međutim CSKA se probudila u drugom poluvremenu i nadigrala je protivnike iz Španije.Igrač utakmice je Nando De Colo sa 23 poena.CSKA sada ima 5 pobjeda i 1 poraz.

Uprkos činjenici da su igrali kod kuće Maccabi je pobjedio Real Madrid 90:83.
Đaba sjajna partija Dončića koji je dao 19 poena,Maccabi se više isticao timskom igrom i tako nanijela Realu drugi uzastopni poraz.

Žalgiris je sjajnom partijom pobijedio domačine Olimpiju Milan i to puno.Rezultat je glasio 62:94.
Jasikevičius kada postavi napad i odbranu očito je to problem za protivničke ekipe.Milan je ovim porazom pao na zadnje mjesto.

Iznenađenjima nikad kraja i tako je Anadola Efes upisala prvu pobjedu i to gostujuću u Barceloni.
Rezultat je glasio 85:89.Tijesna ali u svakom slučaju zlatna pobjeda i tom pobjedom su se sklonuli sa zadnjeg mjesta na tabeli.Sad su predzadnji.

Sutra će biti cjelokupna tabela kada završi 6 kolo i ostale 4 utakmice koje nas očekuju danas.